Obsesja maniakalna,czystości,lęk przed miłością,odchudzania,obsesja jedzenia,obsesja psychologia

You are not connected. Please login or register

Miłość i lęk

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Miłość i lęk on Czw Kwi 05, 2012 10:47 am

Admin


Admin
Miłość i lęk są przeciwieństwami. Nie miłość i nienawiść - nienawiść pochodzi od strachu. Więc, dlaczego mężczyźni boją się miłość?

W wielu starożytnych kulturach, miłość charakteryzuje jako Boga lub Bogini. Dlaczego? Ponieważ nikt nie może go kontrolować. Kiedy masz to, utkniesz z nią. Podobnie jak w przypadku grypy. Ale odpowiedź jest tutaj - kontrola. Teraz nikt nie siedzi młody chłopak w dół i daje mu mowę o tym, jak on powinien być pod kontrolą, bo jest człowiekiem. Ale to wiadomość mężczyźni dostać. Emocje są dla kobiet. Zachować kontrolę za wszelką cenę. Cóż, miłość sprawia, że ​​czujesz się spod kontroli. Więc to sprzeczne z programowaniem. To główny powód mężczyźni boją się miłości.

Drugim powodem, że ludzie boją się miłości jest to, że odgrywa spustoszenie z czyichś emocji. Mężczyźni nie są podnoszone ze wzruszenia lub ze względu na wiedzę, skorzystania z doświadczenia starszych i mądrzejszych ludzi. Kobiety z drugiej strony, zazwyczaj wyposażone są wszystkie te rzeczy - kobiety nie mają problemu omawianie ich uczucia ze sobą, i biorąc pod uwagę korzyści z doświadczeń tych, którzy są starsi i mądrzejsi od nich samych. Wydaje się, że cross-kulturowy fenomen, więc jedna szczególna rasa, religia czy filozofia nie można winić.

Popularny mądrość głosi, że "mężczyźni są psychiczne, kobiety są emocjonalne", co jest naprawdę uproszczeniem. Mężczyźni mają emocje, ale są zniechęceni pokazując im i pozwolić im kontrolować swoje działania. Miłość jest jedna z najsilniejszych emocji - tak oczywiście to będzie konflikt z męskiego imperatywem "pełną kontrolę". Istnieje wielu ludzi, którzy są wygodne rozpryskiwania się po płytkich wodach bezsensownych związkach, ponieważ nie kolidują one z programowaniem. Związek, który faktycznie zajmuje mężczyźnie emocje ... dobrze, że jest to wyzwanie, a przerażające jedna na to. W rzeczywistości jest tak przerażające, że człowiek naprawdę może być w miłości już od jakiegoś czasu przed realizacja uderza go - zwykle jak tona cegieł. Tak nagle to jest ogromny, bezkształtny siła zbliżającą się do niego, a ten inicjuje walki i lotu odpowiedź. Jest wiele indywidualnych różnic co do sposobu silnie ta reakcja zachodzi w, ale ustawione w robi.

Strach jest czymś, co zarządzane, nie pokonać. Walki i lot odpowiedź nazywa się czasem walka-or-flight-or-freeze odpowiedź. Think "jeleń w świetle reflektorów". To "zamrożenie" opcja. Przenoszenie mimo strachu zarządzania strach. Na przykład, jeśli człowiek się boi miłości, mówi się iść do przodu z relacji, pomimo tego, że przeraża go. Miłość przewyższa strach. Wreszcie, kiedy niebo nie spadnie, strach powoli znika. Nie możesz obijać się czeka na strach w magiczny sposób odejść, to musi być kwestionowane. Lot lub opcji freeze są odrzucane na korzyść "walczyć" opcji - a co on walczy jest strach.

Kiedy człowiek jest przytłoczony emocjami, będzie on dość często znikają z radaru i wycofać się do swojej jaskini. To dlatego, że on instynktownie czuje potrzebę wycofania się z boju w celu nakłonienia uspokajająco antidotum na stres relacji. Mógł pójść na ryby, może on iść do baru z kolegami do wypuszczać parę, a może po prostu siedzieć przed telewizorem i obejrzeć jakiś bezmyślny sitcom. Działania te podejmują odciążyć i odnowić jego zdolności do radzenia sobie. Jeśli używamy analogii tutaj, można powiedzieć, że jeśli chodzi o czynienia z emocjami, mężczyźni mają filiżankę kawy do wypełnienia, a kobiety mają olimpijski basen. Po filiżanka jest pełna, to pełne, i musi być wchłonięta przez człowieka doświadczenie życiowe, zanim będzie mógł wrócić na dłużej. Kobiety często mówią do mnie: "Wszystko było wspaniałe - byliśmy komunikowania się regularnie, spędzać czas razem, nic złego się stało - dlaczego więc on zasnąć planetę?" Odpowiedź brzmi: "Tak więc może on przetworzyć".

Długość czasu człowiek spędza w swojej jaskini jest bardzo różny. Niektórzy faceci mają go na godziny, kilka dni powinny, a niektóre potrzebują więcej. Prowadzi to do umieścić kobietę w miejscu, gdzie ona w lewo myśląc, że facet nie obchodzi, on stracił zainteresowanie, jest inna kobieta, itp. więcej czasu mija, tym bardziej prawdopodobne, że jest się przekonać, że facet jest po prostu odszedł ... aż nagle wyłania się z zaroślach działającej jak wszystko jest dobrze.

Więc jest przetwarzanie - dlaczego to znaczy, że nie można po prostu podnieść słuchawkę i powiedzieć: "Hej, wszystko w porządku, jeszcze żyję?" Bo przerywa proces. A także dlatego, że chyba nie człowiek na tej planecie, który wierzy, nie ma czegoś takiego jak krótkiej rozmowy z kobietą. Istnieje przekonanie, że "Hej, jestem ok, jesteśmy ok" będą odpowiedział: "A dlaczego ja nie słysząc od ciebie?" i że ciężki Dyskusja będzie wynikał. Kiedy człowiek jest przetwarzanie, to ostatnią rzeczą jaką chce.

Przetwarzanie informacji na temat relacji do człowieka jest w dużej mierze podświadome. Utrzymuj umysł świadomy inaczej zajęte, i podświadomość zajmuje się resztą. Kobiety z drugiej strony wydają się proces życia i przeżywać je w tym samym czasie - w pewnym sensie, wielozadaniowość. To właśnie sprawia, że ​​trudniej zrozumieć, dlaczego kobieta coś, co przychodzi tak naturalnie do nich wydaje się niemożliwe, a przynajmniej bardzo trudne, dla mężczyzny. Jeśli jest odpowiedzią dla kobiety, to po prostu to: cierpliwość.

Zobacz profil autora http://obsesja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach