Obsesja maniakalna,czystości,lęk przed miłością,odchudzania,obsesja jedzenia,obsesja psychologia
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Obsesja maniakalna,czystości,lęk przed miłością,odchudzania,obsesja jedzenia,obsesja psychologia

You are not connected. Please login or register

Psychologia sportu

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Psychologia sportu Empty Psychologia sportu Nie Lis 04, 2012 12:53 pm

Admin


Admin

Psychologia sportu
Zaangażowanie Sport jest integralną częścią mojego życia od dzieciństwa. Jako psycholog, przejście z mojej prywatnej praktyki pracy i nauczania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w celu włączenia psychologii sportowej był naturalny proces. Podczas poszukiwania tematu pracy doktorskiej, 18 lat temu, miałem za studia maratończyków lecz wybrał swój temat "praktyczne", programy pomocy dla pracowników. Co ciekawe, oba te obszary zainteresowania były bezpośrednio wpływ moich doświadczeniach z dzieciństwa.

Jako dziecko brałem udział w szerokiej gamie sportów i wychował się w rodzinie, która korporacji często przemieszczane do różnych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Sport stał się podstawą do spotkań i nawiązanie stosunków, gdzie mieszkaliśmy. Sport stał się znaną i wygodne miejsce do podłączenia. Brałem udział w takich sportach jak pływanie, golf, jeździectwo, kajakarstwo, tenis, badminton. W szkole podstawowej, to udział w imprezach myśliwskich mostkować z końmi. Jako uczeń szkoły średniej, grałem zarówno w tenisa i badmintona zespołów. Wchodząc do szkoły w latach sześćdziesiątych, spotkałem opór moich rodziców do uczestniczenia w nietradycyjnych kobiecych sportów. Próbowałem się do szkoły pierwszego zespołu dziewcząt cross country, które byłem zaproszony do ale moi rodzice nie pozwalają mi uczestniczyć w. Ich (głównie moja matka) Uzasadnieniem było to, że sport nie był zniewieściały. I szczególnie myśl o tym, jak biegałam państw zachodnich 100-mile wyścig przez Sierra w 1993 roku. Jak można sobie wyobrazić, sport stały się integralną częścią mojego życia, jako osoba dorosła. Tak więc w ciągu ostatnich kilku lat, jak już przeniesionych skupienie mojej praktyce włączenie większej orientacji sportowej, czułem poczucie powrót do domu.

Psychologia sportu
Budowa przychodni
Praca ze sportowcami, zarówno czynnych i rannych, widziałem osoby z takich sportów jak bieganie, lekkoatletyka, kolarstwo, golf, tenis, i imprez jeździeckich, by wymienić tylko kilka. Aby rozpocząć przejście do pracy z więcej klientów lubiących sport, zacząłem burzę mózgów na temat sposobów promowania moich usług sportowych psychologii i wybrane kilka kierunków do podjęcia. Ponieważ sam był biegacz przez ponad 20 lat, po raz pierwszy dotarła do społeczności systemem zaoferować moje psychologii sportu wiedzą. Od kilku lat, początkowo dobrowolnie swój czas i pracował z narciarstwa biegowego i lekkoatletycznych drużyn z San Francisco City College. Znałem trenera przez moje osobiste zaangażowanie i zaproponował ten pro bono usługi do niego. Miał mi mówić na spotkaniu z jego popołudniowej toru i zespół pola i natychmiast podchwycone wartości psychologii sportu. Dodatkowo dołączyłem Stowarzyszenie Postępu Sports Psychology (głównym stowarzyszeniem specjalistów psychologii sportu) i zaczął uczęszczać ich konferencji. Ponadto, podszedłem do mojego szefa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie Extension został nauczanie w alkohol i narkotyki Studies Program od 1986 roku i zaproponował oferując Wprowadzenie do klasy psychologii sportu, że wciąż uczyć.

Kiedy zrobiłem mój pierwszy doktorat staż w Cal State Hayward Centrum Poradnictwa w 1982/83, miałem szczęście do uzyskania nadzoru z dr Betty Wenz, jedną z babć psychologii sportu ruchu. Dr Wenz walnie mnie uczyć o podstawowych zasadach psychologii sportu i przyniósł mi wzdłuż, aby pomóc w niektórych z jej pracy z synchronizowanych pływaków. Ona dała mi wskazówki na temat podstawowych umiejętności niezbędnych do świadczenia usług dokładne i właściwe psychologii sportu, jak również określonych obszarów wiedzy, że muszę nabyć i rozwijać. Kolejne dwa lata staży były w miejscach, gdzie mógłbym zbudować repertuar umiejętności, które zbudowała podstawy dla późniejszego stosowania zasad sportowych psychologicznych. Ja dowiedziałem się o użyciu biofeedback kontroli stresu i promowanie interwencji / wydajność akcesorium, jak również szerokie wykorzystanie technik poznawczo-behawioralnych. Ponadto, szkolenie dynamiki grupy pomógł pomóc w pracy z gier zespołowych oraz ogólna znajomość fizjologii sportu było konieczne. Oprócz specyficznego szkoleniem klinicznym, każdy psycholog musi mieć intymną i pełne zrozumienie, wiedzę i uznanie sportu i sportowców, czy to rekreacyjna, konkurencyjną, lub elite poziom, podczas pracy ze sportowcami.


Praca z Athletes
Gdy mamy do czynienia bezpośrednio z zawodników, może trzeba być elastycznym, zmieniając ustawienia na pracę, kiedy robisz sesje indywidualne lub prezentacji dla grup lub zespołów. Często, już prezentowane w salach gimnastycznych, boiska, parki w wiatr wyje, a nawet wyszedł na którym indywidualny sportowiec konkurują przyjrzeć ich wygląd, gdy są bezpośrednio zaangażowani w praktyki lub konkurencji. Jednym z czynników, które ja zwykle podkreślają, że głównym celem naszej pracy będzie na mentalnych umiejętności mających zastosowanie do sportu, a nie umiejętności technicznych, które jest domeną ich trenerów.

Przykładem jednego klienta którego pracowałem był znakomitym Iron Man-level triathlete który pojawił się zastraszyć perspektywą prowadzenia państw zachodnich 100-mil wyścigu mimo, że był w pełni przeszkoleni w przypadku stosunkowo ból i szkody-free . Po przejrzeniu jej przeszłości osiągnięć, przypominając poprzednie udane występy, i podłączeniu uczucia i myśli z nimi związanych, była w stanie odzyskać poczucie pewności siebie i mają świetny czas w zachodnich państw, z pomyślnym zakończeniu wyścigu w 26 + godzin.

Kolejny klient był starszy zawodnik scratch, który rozważa emeryturę z jego bieżącej pracy, a gra w golfa profesjonalnie. Był nękany przez lata przez jego krótkiej grze (zwłaszcza wprowadzenie). W zbieraniu informacji na temat jego obecnego podejścia, odkryliśmy, że kiedy podszedł on zasilany wprowadzenie do niego tak jak to uczynił swoją długą grę (żelazka i lasy, na torze wodnym). Często myślałem o putts podobnie jak długie 250-stoczni jedzie autostrady. Pomyślał: Power! Power! Power! Pracowaliśmy na zmianę kierunku myśli wprowadzenie bardziej jako psychiczne strategia napędzane zamiast napędzie części gry. Jego nowa myśl: Powstrzymać i Direct! Trzeba powiedzieć, trwało to skupienie i koncentrację nawet dostosować się do różnic w grze, co również pomogło mu się poprawić.

Psychologia sportu
Wymagania dotyczące szkolenia
Jak można zauważyć, mam dalej kilka razy do psychologów pracujących z zawodnikami. Wynika to przede wszystkim z kryteriami Association for Advancement of Applied Sport Psychology ustalił. Wymagają one stopień doktora w ramach swoich kryteriów staje się certyfikowanym konsultantem. Ogólne wrażenie, że leżą umiejętności w zakresie jednostki przeszkolony na tym poziomie. Duża liczba profesjonalistów sportowych psychologii pracy w ustawieniach naukowych lub organizacyjnych i są zaangażowane w obu stosowanych i prac badawczych. Uważają one, że psychologia sportu jako specjalność dla doktorantów na poziomie tylko terapeutów, którzy muszą mieć wspomniane umiejętności i szkoleń, jak również entuzjazm, podniecenie, i pozytywny sposób w kierunku zawodników.

Sport psychologia jest ekscytujący obszar specjalizacji, która jest w okresie wzrostu nowych i wyzwaniem. Częścią naszego zadania jako specjalistów psychologii sportu jest edukacja społeczeństwa na temat przydatności i możliwości zastosowania naszych umiejętności dla sportowców każdego kalibru. Aby dalej kształcić się na temat "fitness", można korzystać z University of California, Berkeley Rozszerzenie oferty spółki w fitness, a nawet wziąć Wprowadzenie do Psychologii Sportu klasy następnej wiosny. Ponadto, aby dowiedzieć się więcej na temat Stowarzyszenia Psychologii Stosowanej Sports, można przejść do witryny internetowej www.aaasponline.org i ewentualnie uczestniczyć w ich następną konferencję, która jest w Nashville, Tennessee pod koniec września.

https://obsesja.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach